Fizykoterapia

Elektroterapia

Jest to dział lecznictwa fizykalnego, w którym do celów leczniczych wykorzystuje się bodźce elektryczne. W moim gabinecie dostępne są następujące rodzaje prądów: TENS, interferencyjne (interdyn), jonoforeza, galwaniczny, diadynamiczny, Traeberta, Faradaya, neofaradyczny, rosyjska stymulacja.

Terapia ultradźwiękowa

Terapia ultradźwiękowa – jest to zabieg polegający na oddziaływaniu falami dźwiękowymi o częstotliwości powyżej 20 000 Hz, na odsłoniętą skórę chorej okolicy. Ultradźwięki wytwarzane są przez specjalną głowicę i przekazywane tkankom poprzez działanie mechaniczne, cieplne i fizykochemiczne.

Fonoforeza – jest to zabieg polegający na wprowadzaniu leku za pomocą ultradźwięków do ustroju. Efekt leczniczy zależy nie tylko od wpływu ultradźwięków, ale również od rodzaju zastosowanego leku. Najczęściej stosowanymi lekami są preparaty o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i poprawiającym ukrwienie.

Krioterapia

Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie.